Jak moc se vyplatí akce "Odpustíme vám až 15 splátek"?

21.09.2020

Také jste zaznamenali akci České spořitelny, ve které nabízí odpuštění až 15 splátek? Pojďme se podívat, jak moc se tato akce vyplatí...

Porovnal jsem pro vás nabídky čtyř velkých bank. Konkrétně zmiňované České spořitelny, která nabízí odpuštění až 15 splátek, kdy jejich počet závisí na výši úvěru a požadované splatnosti. Dále pak nabídky Komerční banky, UniCredit a Raiffeisen Bank. Jak si banky vedou v nabídkách, které mají veřejně na svém webu?

Pro ukázku se podívejme na úvěry ve výši 200 000 Kč se splatností 93 měsíců (odpuštěno 15 splátek) a na výši 400 000 Kč se splatností 92 měsíců (odpuštěno 6 splátek). 

V tabulkách vidíte, že při úvěru na 200 000 Kč vyjde Česká spořitelna nejlépe - přeplatíte 43 474 Kč oproti například 79 629 Kč u UniCreditu. Naopak při úvěru na 400 000 Kč už ale výrazně zaostává. V našem příkladu za Komerční bankou. 

Samozřejmě si můžete všimnout, že jsem vynechal mnohé další banky, protože cílem tohoto článku není najít nejlevnější úvěr. Pouze vám chci ukázat, že často není nejlevnější ta půjčka, která má nejlákavější reklamu. Dívejte se raději na to, kolik reálně přeplatíte, jaké je RPSN a v neposlední řadě také na to, jaká bude výše splátky. Všechny tyto ukazatele jsou vzájemně propojené a ukazují skutečnou "výhodnost" půjčky. Což se o mnohých krátkodobých akcích říct nedá. 

Na druhou stranu se občas nějaká zajímavá akce objeví a je skutečně výhodná. Jen při pohledu na ní nezapomeňte podrobně prostudovat podmínky. Líbivé heslo není vše. 

Pokud uvažujete o spotřebitelském úvěru či konsolidaci stávajících úvěrů, neváhejte mě kontaktovat. Rád vám poradím a společně vybereme tu nejlepší možnost. A třeba najdeme i výhodnější nabídku, než tu, která je veřejně na webu bank. 

Chcete dostat informaci, kdykoli napíši nový článek? Stačí kliknout na tlačítko níže a už vám nic neuteče.

Další články