Jak se dařilo nemovitostním fondům v roce 2021?

05.03.2022

Investice do nemovitostí jsou stále oblíbenější. Ať už formou vlastnictví bytu za účelem pronájmu, tak i formou nemovitostních fondů. A právě na jejich výkonnost v loňském roce se podíváme.

Nemovitostních fondů je v České republice celá řada. Na první pohled by se mohlo zdát, že budou velmi podobné, ale opak je pravdou. Jejich výkonnost byla v loňském roce značně odlišná. V tabulce níže vidíme, že například MINT dokázal svým investorům peníze zhodnotit peníze více, než devíti procenty, zatímco nemovitostnímu fondu České spořitelny, se příliš nedařilo. 

Při výběru nemovitostního fondu určitě není dobré hledět jen na výkonnost. Například zmiňovaný fond MINT má aktuálně v portfoliu pouze jednu nemovitost, další 2 jsou pak ještě ve výstavbě. A jelikož jde o relativně nový fond, je objem nainvestovaných aktiv pouze 856 milionů korun. Oproti tomu například Investika realitní fond má už nainvestováno přes 11 miliard. 

Zajímají vás investice do nemovitostních fondů? Pak vás určitě zaujme i můj eBook, který se tomuto tématu věnuje. Najdete v něm nejen pohled na výkonnost, ale také na stabilitu a další důležité parametry, které stojí za zvážení. Stáhnout si jej můžete zdarma zde

Další články

Dislaimer: tento článek neposkytuje investiční poradenství ani žádná doporučení. Je pouze vyjádřením názorů autora. Před investicí je potřeba zvážit rizika, daňové a právní otázky a mnoho dalšího. Nejlépe s odborníkem.