Kdy a jak mohu změnit autopojištění?

09.04.2021

Platíte za autopojištění moc peněz? Nejste sami, většina lidí platí víc, než by musela. Ale měnit pojišťovnu nemůžete úplně kdykoli. Jak to tedy je?

Uvažujete také o změně pojišťovny? V praxi máte 4 běžné možnosti, jak smlouvu vypovědět.

1. Výpověď k výročnímu dni

Výroční den je den, kdy začalo platit pojištění a poté každý následující rok. Pokud jste tedy například uzavřeli pojištění 1. února 2021, je váš výroční den vždy první únor. 

Výpověď k výročnímu dni musí být pojišťovně doručena nejpozději 6 týdnů před výročním dnem, jinak ji pojišťovna nepřijme. 

2. Výpověď při změně pojistného

Zdražila vám pojišťovna na další období vaše pojištění? Pak máte jeden měsíc na to, abyste smlouvu vypověděli. Lhůta začíná běžet dnem doručení informace o navýšení pojistného. 

3. Výpověď po pojistné události

Máte za sebou pojistnou událost (autonehodu)? Pak můžete do tří měsíců smlouvu také ukončit. 

4. Výpověď při odevzdání značek do depositu

Pokud neplánujete nějaký čas jezdit, například v zimě, můžete uložit značky do depositu a pojištění také zrušit. 

A jak získat nejlepší autopojištění?

Vždy si porovnejte nabídky více pojišťoven. Posloužit vám mohou různé webové srovnávače, kterých je k dispozici již mnoho. Některé lepší, některé dost zaostávají. 

Pokud však chcete ještě lepší ceny, ozvěte se mi. Vím, jak snížit i tyto ceny ještě o 10-20%. Stačí nezávazně vyplnit formulář níže a podíváme se na to, kolik vám mohu ušetřit. Součástí mého servisu je pak i pomoc s výpovědí původní smlouvy. Některé pojišťovny uznají jen výpověď v papírové podobě, jiné třeba emailem. Ale to už je moje práce. 

Další články