Na co lze využít úvěr ze stavebního spoření?
Ve chvíli, kdy klient potřebuje půjčit peníze, může se obrátit na banku, nebankovní instituce a nebo na stavební spořitelnu. Jaké jsou výhody právě stavebních spořitelen a na co lze peníze využít?
1. Rekonstrukce
Plánujete rekonstrukci a nestačí vám na ni vaše úspory? Rozhodně si neberte spotřebitelské úvěry. Jsou zpravidla dražší, než úvěry ze stavebního spoření. Rekonstrukce je nejčastějším účelem financování pomocí stavebních spoření.
2. Vybavení
Uvažujete o nové posteli, lednici nebo pračce? Některé stavební spořitelny jsou již schopné financovat i tyto součásti bytu. Úvěrem tak lze pořídit téměř vše, co souvisí s bydlením.
3. Splacení nevýhodného úvěru
Vzali jste si v minulosti nevýhodný spotřebitelský úvěr, třeba na novou střechu? Pomocí úvěru ze stavebního spoření lze tento úvěr splatit a snížit si tak své úroky i splátky. Podmínkou bývá, že doložíte, jak jste původní úvěr využili k bydlení.
4. Koupě družstevního bytu
Družstevní byty mají tu nevýhodu, že ve většině případů nejdou dát do zástavy. A banky velmi nerady půjčují peníze bez ručení nemovitosti. Nezajištěným úvěrem ze stavebního spoření lze získat až 2 500 000 Kč třeba právě na pořízení družstevního bytu.
5. Vypořádání dědictví nebo po rozvodu
Zdědili jste s někým společně majetek nebo musíte vyplatit manžela/manželku po rozvodu? Úvěr ze stavebního spoření vám vyjde vstříc.
Výhody úvěrů ze stavebního spoření
- nemusíte mít naspořenou žádnou částku, lze půjčit od nuly
- výhodný úrok. Klientům zpravidla zařídím maximálně 4%
- možnost odečíst si úroky z daní, stejně jako například u hypotéky
- možnost rozdělit splátky až na 20 let a snížit tak zátěž rodinného rozpočtu. 100 000 Kč tak vyjde přibližně na 700 Kč měsíčně
- často lze získat i bez doložení příjmů
- vyšší úroková sazba, než u hypoték. Zároveň ale většinou nižší, než na neúčelových úvěrech
- kratší splatnost - tento úvěr lze poskytnou na dobu okolo 20 let
Máte dotazy? Stačí kliknout na tlačítko níže a poradím vám.
Další články