Nejčastější chyby při pojišťování majetku - 3. díl

20.06.2016

V předchozích dílech jsme si představili pět častých chyb při pojišťování majetku. Dnes se podíváme na další dvě možnosti špatně nastaveného pojištění vašeho majetku...


Nedostatečně zabezpečená domácnost

Toto nebezpečí se týká rizika vloupání. U většiny pojišťoven se již při sjednávání pojištění zapisuje, jaké máte například dveře či zámky, nebo například v jakém patře bydlíte.

Čím lepší zabezpečení, tím je i pojištění levnější. Slevu můžete mít za kvalitní zámek či za elektronický bezpečností systém. Dejte ale pozor. V případě, že vám někdo vykrade byt, tak se bude zjišťovat, zda jste skutečně měli zabezpečení minimálně takové, jako v pojistné smlouvě. Pokud ne, může vám pojišťovna odmítnout vyplatit plnění. Mezi častné chyby patří také kvalitní dveře se zámekm, ale nekvalitní rám.

Pokud máte pojištěn i majetek na zahradě, tak lze nalézt i pojišťovny, které za vhodné zabezpečení považují jakoukoli překážku - například nízký plot.

A jako u všeho platí, že jakákoli změna se musí pojišťovně nahlásit. Při žádosti o plnění po škode je již pozdě.

Nepojištěno

A na závěr asi největší riziko - mít majetek zcela nepojištěn. Stále existuje část klientů, kteří si myslí, že se s jejich majetkem nemůže nic stat. Přitom stačí jedna vichřice a dům může být vážně poškozen. Stejně tak dokáže dům zničit požár či výbuch plynu. Poslední dobou se již i v České republice objevují tornáda. Rizik je celá řada a je opravdu nezodpovědné spoléhat na to, že se zrovna vašemu domu či bytu škoda vyhne. Pokud škoda nastane, může to zcela zničit rodinný rozpočet na několik let.

Chcete se na něco zeptat? Napište mi