Revoluce v investování: investujte na důchod s daňovým odečtem až 48 000 Kč!

05.01.2024

Ještě nikdy stát tak výrazně nepodpořil spoření a investování na stáří. S Dlouhodobým investičním produktem (DIP) přichází změna, která umožní každému využívat daňové výhody a zvyšovat tak hodnotu svého investičního portfolia. A to již od malých měsíčních částek. 

Již dnes pociťujeme, že je nutné si na penzi vytvářet i vlastní rezervy. Spolehnout se zcela na státní důchod nelze. Toho si všímají samozřejmě nejvíce ti, kterých se to již přímo týká - lidé pobírající starobní důchod. 

Tento stav se bude do budoucna jen zhoršovat. A proto je velmi důležité využít možnosti tvorby vlastních prostředků právě na období penze. 

Jaké výhody DIP přináší?

  • zaměstnanci i OSVČ si mohou od daňového základu odečíst až 48 000 Kč ročně. Maximální úspora je tak 7 200 Kč ročně při úložce 4 000 Kč měsíčně. 
  • přispět může i zaměstnavatel. Příspěvek do 50 000 Kč ročně je osvobozený od odvodů na zdravotní a sociální pojištění i od daně z příjmu fyzických osob. Motivace zaměstnavatelů je tedy také velmi zajímavá. 
  • investovat můžete do různých nástrojů. Jejich výběr není příliš omezen, jako je tomu například u Doplňkového penzijního spoření. 

Z výše uvedeného je patrné, že je vhodné tento produkt využívat a je vhodný prakticky pro každého. Zjednodušeně řečeno může investor investovat jako doteď, ale navíc využívat i daňové úlevy. 

Chcete poradit, jak co nejefektivněji investovat peníze? 

Zanechte mi na sebe kontakt a brzy se vám ozvu.

Další články