Investiční hypotéka opět dává smysl!

03.05.2024

Investiční hypotéky se opět stávají oblíbeným nástrojem pro financování nemovitostí určených k pronájmu. Tento trend je podpořen snižujícími se úrokovými sazbami a rostoucími cenami nemovitostí. Ale jaké jsou základní požadavky pro získání investiční hypotéky a která města je již splňují?

Co je investiční hypotéka?

Investiční hypotéka je typ úvěru, který umožňuje financovat nákup nemovitosti s cílem pronajmout ji a vytvořit tak pravidelný příjem. Tento typ úvěru je obzvláště atraktivní pro investory, kteří chtějí diverzifikovat své portfolio a využít příležitostí na realitním trhu.

Základní pravidlo pro investiční hypotéku

Jedním z klíčových kritérií pro získání investiční hypotéky je schopnost nemovitosti generovat dostatečný nájemný příjem. Tento příjem by měl být dostatečný na pokrytí úrokových plateb a dalších nákladů spojených s vlastnictvím nemovitosti.

Aktuálně již tři krajská města v České republice splňují toto základní pravidlo. To znamená, že nájemné z nemovitostí v těchto městech je dostatečně vysoké na pokrytí nákladů na úroky z investiční hypotéky. Konkrétně jde o Ústí nad Labem, Ostravu a Zlín. V těchto městech již výše inkasovaného nájemného převyšuje splátku hypotéky. 

Chcete poradit, zda je investiční hypotéka vhodná i pro vás?

Zanechte mi na sebe kontakt a brzy se vám ozvu. 

Další články